HDJ – Artı Serbest (TL) Fon

Son Fiyat: 2,346842 TL - 29 Mayıs 2024

Bu Fona Neden Yatırım Yapılır?

  • Risk/Getiri dengesi ile seçilmiş özel sektör tahvil/bonolarına yatırım yaparak, yüksek sabit getiri sunma hedefi bulunur.
  • Özel sektör tahvil/bonolarına yatırım yapmayı kolay hale getirir.

Yatırımcıları Kimlerdir?

  • Finansman bonolarının yüksek getiri potansiyeli ile faiz enstrümanlarından kazanç sağlamak isteyen,
  • Düşük düzeyde risk tercihi olan, nitelikli yatırımcılar

Fonun Yatırım Amacı ve Stratejisi: Ağırlıklı olarak kısa vadeli Özel Sektör Borçlanma araçlarını portföyünde barınan Fon, yatırımcısına mevduat üstü getiri hedefi ile mevcut piyasa şartlarına uygun yönetilir.

Varlık Dağılımı: Fon, ağırlıklı olarak risk getiri dengesine göre en uygun Özel Sektör Finansman Bonolarına/Tahvillerine yatırım yapar. Bununla beraber, yatırım hedefi doğrultusunda, Fon’un sabit bir varlık dağılımı hedefi yoktur.

TEFAS’ta İşlem Durumu: İşlem görmüyor. 

Eşik Değer: BIST-KYD 1 Aylık Mevduat TL Endeksi 

İşlem Saati: Son talimat saati 13:30'dur. Alım: 13:30'a kadar verilen talimatı T+1 (ertesi gün) gün fiyatı ile T+1 (ertesi gün) gününde gerçekleşir. Satım: 13:30'a kadar verilen satış emirler T+1 (ertesi gün) günü fiyat ile T+2 gününde gerçekleşir. 

Yönetim Ücreti: %2,5 yıllık

Performans Ücreti: Yoktur

Stopaj Oranı : %10

Önerilen Vade: 1 ay ve daha uzun

Risk Değeri: 1

Risk değerleri; fonların volatilitesi dikkate alınarak, haftalık getiriler kullanılmak suretiyle hesaplanır. En az risk 1, en fazla risk 7 olmak üzere risk değeri 1- 7 arasındadır.

 

Fonlarımızı Nasıl Alabilirsiniz?

TEFAS’da işlem görmeyen fonlarımız için Hedef Portföy ile karşılıklı portföy yönetim sözleşmesi imzalamanız sonrasında alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fon, ilgili tebliğin nitelikli yatırımcılara satışına ilişkin hükümleri çerçevesinde nitelikli yatırımcılara satılacak serbest fon statüsündedir


Kap sayfası için tıklayınız...

Tefas sayfası için tıklayınız...


Fon Getiri Tablomuzu Görmek İçin Tıklayınız

<<< Geri Dön