Kurumsal

Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. 2012 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı; bireysel ve kurumsal yatırımcıların getiri hedeflerine ulaşmaları için, risk tercihleri doğrultusunda, aktif ve nitelikli portföy yönetim hizmeti vermektir. 

Başarılı, tecrübeli, girişimci ve analitik düşünme yeteneğine sahip, sermaye piyasalarında uzman iş insanlarından oluşan ekibi ile Hedef Portföy Yönetimi, kurduğu ve yönettiği yatırım fonları ile geniş bir yatırımcı kitlesine yüksek performans sunmaktadır.  

Yönettiği portföy büyüklüğü, Temmuz 2024'te 45,1  milyar TL’ye ulaşan Hedef Portföy; finans, teknoloji, sağlık gibi birçok alanda yatırımları bulunan, 500 milyon TL sermaye ile kurulan Hedef Yatırım Bankası ve İnfo Yatırım’ın da içinde bulunduğu, Türkiye’nin önde gelen yatırım grubu Hedef Holding’in iştirakidir. 2024 itibariyle 43 adet menkul kıymet yatırım fonu, 11 adet girişim sermayesi yatırım fonu ve 4 adet gayrimenkul yatırım fonu yöneten Hedef Portföy’ün kurduğu ve yönettiği yatırım fonlarının sayısı her geçen gün artmaktadır.