Yönetim Kurulu

Sibel GÖKALP
Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olup, uzun yıllar finans sektöründe üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Grubun daha öncesinde sahibi olduğu finans sektöründe faaliyet gösteren Hedef Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., EVG Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Taksim Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de yönetim kurulu başkanı ve genel müdürlük pozisyonlarında görev almıştır.

İhraççıdaki görevine ek olarak, Hedef Portföy Yönetimi’nde yönetim kurulu başkanı, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ort. A.Ş de, İdeal Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Seyitler Kimya Sanayi A.Ş’de yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Şemsihan KARACA
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans derecesine sahip olan Şemsihan Karaca, çalışma hayatına 2005 yılında Tema-sis Bilişim ltd Şirketi’nde işletme yöneticiliği yaparak başlamıştır. 2009 - 2011 yılları arasında Hedef Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş’nde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2011 yılında Hedef Mali Yatırımlar Holding A.Ş’nde yönetim kurulu üyesi olmuş, buna ek olarak 2011 yılında Asya Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş’nde de yönetim kurulu üyeliğine başlamıştır.2012 - 2021 yılları arasında Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’nde icracı üye olarak yönetim kurulu üyesi görevinde bulunmuştur.

2019 yılından bu yana Seyitler Kimya A.Ş’nde de yönetim kurulu üyesi görevine devam etmekte olan Şemsihan Karaca, Hedef Portföy Yönetimi A.Ş’nde de 2012 yılında başladığı yönetim kurulu üyesi görevine halen devam etmektedir.

Murat BORUCU
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun olup, İşletme Yüksek Lisansını Bilgi Üniversitesi’nde yapmıştır. 1998 yılında İnfo Yatırım’da Portföy Yönetim Direktörü olarak başladığı çalışma hayatına uzun yıllar üst düzey yönetici olarak çeşitli kurumlarda devam etmiştir.

Çalışma hayatına 1995 yılında Dış Bank’ta başlayarak EVG Yatırım’da devam etmiştir. 1998 - 2001 yılları arasında İnfo Yatırım Menkul kıymetler’de portföy yönetim direktörlüğü yapan Borucu, 2001 yılından sonra MNG Bank ve Alan Yatırım Menkul Değerler’de satış ve pazarlama direktörü olarak çalışmıştır. 2003 – 2006 yılları arasında TSKB’de uluslararası satış, müdür yardımcısı olarak görev yapmış olup 2006 – 2013 yıllarında Yatırım Finansman Menkul Kıymetler’de uluslararası satış departmanında müdür olarak çalışmıştır. Takip eden yılda, Yatırım Finansman Menkul Kıymetler’de portföy yönetiminde müdür olarak görev alan Murat Borucu, 2014 Kasım ayından 2016 yılına kadar Ziraat Portföy Yönetimi’nde genel müdür yardımcılığı yapmıştır.

Aralık 2019’dan günümüze kadar Hedef Portföy Yönetimi A.Ş’nde yönetim kurulu üyeliği görevine devam eden Murat Borucu’nun SPK ileri düzey lisansı, SPK türev araçlar lisansı ve İMKB hisse senedi broker lisansı bulunmaktadır.

Mahmut Eymen KARACA
Yönetim Kurulu Üyesi

Çalışma hayatına 2018-2020 yılları arasında İdealdata Finansal Teknolojiler A.Ş’de Algoritmik İşlemler Uzmanı olarak başlayan Eymen Karaca, 2020’dan bu yana Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Ercan GÜNER
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nden Yüksek Lisans derecesine sahip olan Ercan Güner, çalışma yaşamına 1992 yılında Yapı Kredi Bankası Yatırım Bankacılığı Bölümünde uzman olarak başlamıştır. Kariyeri boyunca, sektörün önde gelen portföy yönetim şirketlerinde portföy yöneticiliği ve üst düzey yöneticilik yapan Ercan Güner, Hedef Portföy Yönetimi’nden önce, 2014-2019 yılları arasında Fokus Portföy Yönetimi AŞ’de Genel Müdürlük, 2020-2021 yılları arasında Strateji Portföy Yönetimi AŞ’de Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Temmuz 2021 tarihinden bu yana Hedef Portföy Yönetim AŞ’de Genel Müdür olarak görev alan Ercan Güner’in Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Türev Araçlar Lisansı bulunmaktadır.