HIS - İkinci İstatistiksel Arbitraj Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Yoğun)

Son Fiyat: 2,162663 TL - 14 Temmuz 2024

Bu Fona Neden Yatırım Yapılır?

  • İstatistiksel arbitraj olanaklarını algoritma destekli sistemler ile değerlendirerek getiri sağlamak ve portföy değerini arttırmayı amaçlamaktadır.
  • Arbitraj olanaklarını değerlendirirken fiyat uyumsuzlukları olan varlıklarda, piyasa riski taşımaksızın, yüksek getiri hedefler.
  • Hisse senedi yoğun fon olduğu için bireylere %0 stopaj avantajı sağlar.
  • Fon, piyasa faizinin istikrarlı olarak üstünde faiz geliri sağlamak ve portföy değerini arttırmayı amaçlamaktadır.

Yatırımcıları Kimlerdir?

  • Yönetilen yüksek piyasa riski ve orta-uzun vadeli yatırım hedefi bulunan,
  • Fonun sunduğu vergi avantajlarından faydalanmak isteyen nitelikli yatırımcılar.

Fonun Yatırım Amacı ve Stratejisi: Makro ekonomik analiz ve piyasadaki diğer işlem gören menkullerin karşılaştırılması ile olması gereken piyasa faiz oranı tespiti ve bu oranın üstünde olan stratejilerde faiz kazanımı, altında olan stratejilerde ise faiz ödemesi yönünde pozisyon alarak bu iki temel stratejinin normal değerlere dönmesini hedefler.

Hisse ve türev araçlarda gün içinde gerçekleşebilecek fiyat uyuşmazlıklarını ve istatistiksel arbitraj fırsatlarını algoritma destekli sistemler ile değerlendirerek getiriyi artırmayı ve portföy değerini yükseltmeyi amaçlar.

Fon söz konusu yatırım stratejisi sonucu oluşan pozisyon risklerini uygun görülen yüksek korelasyonlu yurt içi finansal ürünler yardımıyla minimum düzeye indirgemeyi amaçlar.

TEFAS’ta İşlem Durumu: İşlem görmüyor.

İşlem Saati: Son talimat saati 13:30’dür. 13:30’a kadar verilen alım emirleri T+1 günü (ertesi gün) fiyatı ile, T+1 gününde (ertesi gün) gerçekleşir. 3:30’a kadar verilen alım emirleri T+1 günü (ertesi gün) fiyatı ile, T+2 gününde gerçekleşir. 

Eşik Değeri: %100 BIST-KYD 1 Aylık Mevduat TL Endeksi*1,35

Yönetim Ücreti: %0,75 yıllık

Performans Ücreti: %30 (aylık)

Önerilen Vade:  Orta ve Uzun Vade

Risk Değeri: 2

Risk değerleri; fonların volatilitesi dikkate alınarak, haftalık getiriler kullanılmak suretiyle hesaplanır. En az risk 1, en fazla risk 7 olmak üzere risk değeri 1- 7 arasındadır.

Fonlarımızı Nasıl Alabilirsiniz?

TEFAŞ’ta işlem gören fonları yatırım hesabınızın olduğu herhangi bir banka ve aracı kurumdan alımını gerçekleştirebilirsiniz. TEFAS’da işlem görmeyen fonlarımız için ise Hedef Portföy ile karşılıklı portföy yönetim sözleşmesi imzalamanız sonrasında alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fon, ilgili tebliğin nitelikli yatırımcılara satışına ilişkin hükümleri çerçevesinde nitelikli yatırımcılara satılacak serbest fon statüsündedir


Kap sayfası için tıklayınız...

Tefas sayfası için tıklayınız...


Fon Getiri Tablomuzu Görmek İçin Tıklayınız

<<< Geri Dön